Etički kodeks detektiva OUDS

Donešen je KODEKS detektivske etike u Republici Srbiji, u cilju napretka i razvoja detektivske delatnosti kao profesije u Srbiji.  Od izuzetnog značaja je ne samo u novom bezbednosnom okviru u Republici Srbiji, već i u širim smislu koncepta bezbednosti uopšte, kako lokalno tako i na međunarodnom nivou. Kodeks ponašanja pripadnika detektivske profesije sadrži osnovne standarde profesionalizma i kvaliteta usluga koje pružaju sva pravna lica i preduzetnici za detektivsku delatnost, i zaposleni pojedinci detektivi.

Kodeks se zasniva na najboljoj evropskoj i međunarodnoj praksi u oblasti detektivske delatnosti i preporučuje se svakom davaocu i korisniku detektivskih usluga. Detektivski Kodeks je definisan u skladu sa Zakonom o detektivskoj delatnosti Republike Srbije kao i propisima koji ovaj zakon dopunjuju i preciziraju. U tom smislu, Kodeks se primenjuje isključivo uz poštovanje nacionalnog zakonodavstva, preuzetim obavezama i stručnim sposobnostima…

pogledajte dokument ili preuzmite

• ETIČKI KODEKS DETEKTIVA OPŠTEG UDRUŽENJA DETEKTIVA SRBIJE